Umělecké vedení ansámblu

Jan Mráček, housle

umělecký vedoucí Pražských komorních sólistů, patří mezi přední české houslisty současnosti. Po absolutoriu na Pražské konzervatoři pokračoval ve studiu ve Vídni na Universität für Musik und Darstellende Kunst pod vedením koncertního mistra Vídeňských symfoniků Jiřího Pospíchala. 

Jan Mráček je lauerátem mnoha mezinárodních soutěží, mezi nejvýznamnější ocenění patří vítězství v Mezinárodní houslové soutěži Fritze Kreislera ve Vídni v roce 2014. Sólově spolupracuje s předními světovými a českými orchestry, mezi něž patří Royal Philharmonic Orchestra, Tchaikovsky Symphony Orchestra, Symphony of Florida, St. Louis Symphony Orchestra, Česká filharmonie, SOČR, FOK, a dirigenty Jiřím Bělohlávkem, Jamesem Juddem, Vladimirem Fedoseyevem, Petrem Altrichterem.

Jan Mráček je členem Lobkowicz tria.

V roce 2016 realizoval nahrávku kompletního díla Antonína Dvořáka pro švýcarské vydavatelství ONYX ve spolupráci s Jamesem Juddem, Lukášem Klánským a ČNSO.

Radek Baborák, dirigent

umělecký garant a dirigent Pražských komorních sólistů je výraznou osobností světové hudební scény. Sólově vystupuje např. s Berlínskou a Vídeňskou filharmonií, s dirigenty Danielem Barenboimem, Seiji Ozawou, Simonem Rattlem. V řadě komorních festivalových projektů spolupracuje s Marthou Argerich, Yefimem Bronfmannem, houslisty Janine Jansen, Julianem Rachlinem.

Od roku 2010 se věnuje dirigování. V témže roce založil festivalový orchestr Česká Sinfonietta, je stálým hostujícím dirigentem Yamagata Symphony Orchestra, asistentem Seiji Ozawy v Mito Chamber Orchestra, pravidelně spolupracuje s pražskými orchestry FOK, SOČR, PKF – Prague Philharmonia a dalšími orchestry v Německu, Rakousku a Japonsku.

Radek Baborák je uměleckým vedoucím souborů Baborák Ensemble a Czech Horn Chorus. Pedagogicky působil v nadaci Arthura Toscaniniho v Boloni, TOHO University Tokyo, HAMU Praha, v současnosti je pedagogem na Barenboim-Said Academy Berlin. 

Radek Baborák realizoval řadu nahrávek pro společnosti Sony, EMI, Supraphon, Exton, Animal Music.